Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
مقاوم سازی-FRP-شرکت کهن کارآزما

طراحی مقاوم سازی

  • مشاهده در قالب پی دی اف

به صفحه طراحی مقاوم سازی سایت شرکت مهندسین کهن کارآزما خوش آمدید.

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه سازه

شرکت مهندسین کهن کارآزما ارائه دهنده خدمات مهندسی در زمینه های زیر می باشد.

طراحی و اجرای مقاوم سازی ساختمان

طراحی و نصب FRP (اف آر پی)

طراحی و اجرای بهسازی لرزه ای

کاشت میلگرد در بتن

طراحی بهینه سازه

ترمیم بتن آسیب دیده

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 55423215 تماس حاصل فرمایید.


 

پروژه های طراحی مقاوم سازی


طراحی مقاوم سازی اسکله های 4 و 5 بندر بوشهر:

پس از ارزیابی اسکله توسط شرکت سازه پردازی ایران مشخص گردید که دال بتنی عرشه در برابر بارهای ناشی از جرثقیل های جدید ضعیف می باشد. بنابر تشخیص شرکت مشاور، تقویت دال با کامپوزیت FRP در دستور کار قرار گرفت. کار طراحی آن توسط گروه طراحی شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام گردید.

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه ساختمان ، بهینه سازی سازه

 

طراحی مقاوم سازی ساختمان ابوالقاسم فردوسی بانک ملی:

این ساختمان در خیابان فردوسی پایینتر از سفارت آلمان، ضلع شمالی کوچه بانک واقع شده است. ساخت این ساختمان به حدود 75 سال پیش باز میگردد. ساختمان با مساحتی در حدود 18000 متر مربع یکی از مهمترین ساختمان های بانک ملی به شمار می رود. نظارت عالیه طراحی و اجرای این ساختمان با همکاری مشترک شرکت گنو و شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام گرفته است.

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه ساختمان ، بهینه سازی سازه

 

طراحی مقاوم سازی برج مراقبت فرودگاه قشم:

این سازه با ارتفاع 35 متر و در سه طبقه می باشد. کار ساخت آن در سال 1378 به پایان رسید که پیش از بهره برداری وقوع زلزله باعث آسیب به آن گردید. طرح بازسازی معماری آن توسط شرکت ایمن راه و با مشاوره لرزه ای شرکت کهن کارآزما به انجام رسیده است.

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه ساختمان ، بهینه سازی سازه

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه ساختمان ، بهینه سازی سازه

برج مراقبت فرودگاه قشم پیش از زلزله برج مراقبت فرودگاه قشم پس از زلزله

 

ارزیابی مجتمع مسکونی الماس 3:

این مجتمع مسکونی در سوهانک واقع در شرق تهران احداث گردیده است. مقاومت بتن بخش هایی از دیوار حائل و سقف کامپوزیت آن کمتر از مقاومت طراحی بدست آمده بود که پس از ارزیابی سازه توسط بخش طراحی شرکت مهندسین کهن کارآزما اثبات گردید که سازه over design طراحی شده و نیاز به تقویت ندارد.

مقاوم سازی ، کاشت میلگرد ، FRP ، طراحی بهینه ساختمان ، بهینه سازی سازه

 

طراحی مقاوم سازی مجتمع اداری تجاری مهرشهر کرج:

مجتمع اداری تجاری مهرشهر کرج  در 9 طبقه بوده و در حدود 6000 متر مربع زیر بنا دارد. این ساختمان در ابتدا برای 7 طبقه مسکونی طراحی شده بود که بعد از اجرای 3 سقف تصمیم به تغییر کاربری به اداری - تجاری و افزایش 2 طبقه به آن گرفته شد. ارزیابی و طرح تقویت توسط گروه طراحی شرکت مهندسین مشاور کهن کارآزما انجام گرفت که شامل سبک سازی، افزودن دیوار برشی، تقویت تعدادی از ستون ها و تیرها با کامپوزیت FRP ، تقویت تعداد محدودی از تیرها به روش ژاکت فولادی می باشد.

 

طراحی مقاوم سازی مسکن مهر بیرجند:

مطابق اطلاعات ارائه شده از سوی شرکت مولوی، تعدادی از دیوارهای برشی ساختمان های بتنی که به روش قالب تونلی اجرا شده است، پس از باز کردن قالب ها و پیش از بارگزاری سازه ای دچار ترک خوردگی گردیده بود. لذا به درخواست کارفرما مطالعات مقاوم سازی بر روی سازه های مورد نظر انجام گرفت و دیتیل های اجرایی برای پروژه تهیه گردید. همچنین اجرا مقاوم سازی با FRP نیز توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسید. 

طراحی مقاوم سازی برج های مسکونی برلیان:

این برج ها در تهران و در مجاورت دریاچه چیتگر واقع شده است. مقاومت فشاری بتن تعدادی از دیوارهای حائل کمتر از مقدار طراحی بدست آمده بود. همچنین تعدادی از رمپ های پارکینگ دارای قطع بتن ریزی بود که در آن نواحی اجرای بتنی مناسبی انجام نگرفته بود. طرح تقویت دیوارهای حائل و ترمیم بتن رمپ ها توسط گروه طراحی شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام گرفت و اجرای مقاوم سازی آن نیز توسط تیم اجرایی شرکت کهن کارآزما به انجام رسید.

همچنین، طرح اولیه پله فرار که توسط شرکت مشاور ارائه شده بود مناسب اجرا نبود . طرح جایگزینی مناسب با محدودیت های اجرایی طرح توسط تیم طراحی سازه شرکت مهندسین کهن کارآزما ارائه و نظارت بر اجرای ان نیز توسط همین شرکت انجام گردید.

 

طراحی مقاوم سازی کلاریفایر:

دیواره بتنی کلاریفایر به طول 35 متر و ارتفاع 3 متر با بتن رده 28 طراحی شده بود. پس از اجرا، نتایج آزمایش بتن نشان داد که مقاومت بدست آمده در حدود 14 مگاپاسکال می باشد. کار طراحی مقاوم سازی و بهبود رفتار سازه ای دیوار توسط شرکت صدر آب صنعت به کارشناسان شرکت کهن کارآزما محول گردید. در این پروژه طرح افزایش ضخامت دیواره با استفاده از کاشت میلگرد برشی در بتنی موجود به عنوان طرح برگزیده پیشنهاد گردید.

 

طراحی مقاوم سازی مجتمع تجاری خیام:

مجتمع تجاری خیام در خیابان امام خمینی و نبش تقاطع آن با خیابان خیام واقع شده است. مساحت تقریبی سازه 3300 متر مربع می باشد. این ساختمان در حدود سال 1300 هجری شمسی با کاربری مسافرخانه در یک طبقه احداث گردیده و طبقه دوم در سالهای بعد به آن اضافه گردیده است. طی 30 سال گذشته ساختمان کاربری تجاری داشته و بعنوان مرکز فروش ابزارآلات شناخته شده است. در سال 1388 نمای سازه نوسازی شده و بخشی از سقف طاق ضربی چوبی قدیمی با سقف طاق ضربی جدید جایگزین شده است. در طی سال های 1392 تا 1396 چندین بار کار مقاوم سازی جهت بهبود رفتار سازه در بارهای ثقلی و لرزه ای توسط کارشناسان بخش مقاوم سازی شرکت مهندسین کهن کارآزما و همچنین شرکت رادیاب انجام گردید.

 

طراحی مقاوم سازی کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا:

کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا در شهرک صنعتی جنت آباد در 50 کیلومتری شهر تهران واقع شده است و از جمله کارخانه های هلدینگ رافا می باشد. این کارخانه دارای دو کوره ذوب 4 تن بود که در طرح توسعه کارخانه، دو  کوره 10 تن جدید به خط تولید آن اضافه گردید. پس از ارزیابی مشخص گردید که سوله کارخانه برای تحمل بار جرثقیل های 5 و 15 تن جدید نیاز به تقویت دارد. طرح تقویت، نظارت عالیه طرح، طراحی پلت فرم تجهیزات جدید و مقاوم سازی سوله کارخانه توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام گردید.

 

طراحی مقاوم سازی مجتمع تجاری مشکین شهر:

این پروژه با متراژی در حدود 13000 مترمربع  در مشکین شهر استان اردبیل اجرا شده است. سازه این ساختمان دارای دو مشکل عمده بود. مورد اول مربوط به تغییر سیستم سقف طبقه چهارم می باشد که از حالت سیستم سقف مسطح تیرچه بلوک به سیستم سقف سازه فضایی تغییر یافته بود. ستون های اجرا شده  نشیمن سازه فضایی برای نیروهای ناشی از برف و باد طراحی نشده بود. پس از ارزیابی های کمی مشخص گردید که این ستون ها تاب بارهای وارده را نخواهد داشت. مشکل دوم مربوط به مقاومت بتن بوده که کمتر از مقدار طراحی اجرا گردیده بود. جهت رفع نواقص موجود از طرح الحاق ستون های بتنی جدید به ستون های پیرامونی جهت کنترل نیروهای برف و باد، ژاکت فلزی جهت تقویت ستون های میانی، اجرای دیوار برشی جدید جهت افزایش سختی جانبی سازه، تقویت تیرها با کامپوزیت های FRP و اجرای فونداسیون جدید و شمع در زیر دیوار های برشی برای کنترل بلند شدگی فونداسیون استفاده شد. طراح مقاوم سازی این ساختمان توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما و اجرای مقاوم سازی آن توسط شرکت رادیاب انجام گردید.

 

طراحی مقاوم سازی مجتمع مسکونی فرهنگ:

این ساختمان 9 طبقه در تهران، خیابان فرهنگ واقع است. سازه ساختمان از نوع قاب خمشی بتنی به همراه دیوار برشی با سقف تیرچه بلوک می باشد. ساختمان در ابتدا برای 7 طبقه طراحی شده بود که پس از اتمام اسکلت ساختمان، کارفرما تصمیم به افزودن 2 طبقه اضافه به سازه گرفت. سازه مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت و محاسبات نشان داد که سازه برای اضافه طبقات نیاز به تقویت دارد. طرح تقویت شامل افزودن شمع به فونداسیون، کاشت آرماتور و افزایش ابعاد فونداسیون، افزودن دیوار برشی به ساختمان، و تقویت تعدادی از ستون ها با FRP می باشد. طراحی مقاوم سازی و اجرای تقویت توسط گروه مقاوم سازی شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسیده است.

 

طراحی مقاوم سازی مجتمع مسکونی مطهری:

این ساختمان در خیابان مطهری کرج واقع است. سازه آن قاب خمشی بتنی و در 5 طبقه می باشد. نتایج آزمایش بتن نشان داد که مقاومت مشخصه بتن بدست در اجرا کمتر از مقدار طرح می باشد. طراحی و اجرای مقاوم سازی این ساختمان توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسیده است. برای مقاوم سازی ساختمان در این پروژه، از روش افزودن دیوار برشی به همراه تقویت فونداسیون استفاده شده است. دیوارهای برشی جدید به روش کاشت میلگرد در بتن به تیر ، ستون و فونداسیون سازه متصل شده است. همچنین، تعدادی از تیرهای این ساختمان با FRP تقویت شده است.

 

طراحی مقاوم سازی ساختمان آشپزخانه دانشگاه امام علی (ع):

ساختمان آشپزخانه دانشگاه امام علی (ع) در 6 طبقه و با مساحت 11000 متر مربع در حال ساخت بود. این ساختمان بتنی بوده و سیستم ساختمانی آن قاب خمشی متوسط می باشد. مقاومت مشخصه فشاری بتن تعدادی از ستون ها و سقف طبقه اول و دوم ساختمان کمتر از مقاومت طراحی اجرا شده بود. طراحی مقاوم سازی این ساختمان توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام شد. طرح تقویت شامل استفاده از ژاکت فولادی برای ستون ها، افزایش ضخامت دیوارهای برشی و تقویت تیرها با FRP می باشد.

 

طراحی مقاوم سازی سوله ورق استیل:

این سوله در اتوبان فتح شهر تهران واقع است. فونداسیون سوله برای یک طبقه اداری طراحی و اجرا شده بود. پس از اجرای فونداسیون که به شکل نواری بود کارفرمای پروژه تصمیم به تغییر کاربری از اداری به انبار گرفت. بار زنده سقف 10 تن بر متر مربع در نظر گرفته شد. پس از بررسی مجدد طرح مشخص گردید که فونداسیون نواری موجود ضعیف می باشد. طرح تقویت شامل تبدیل فونداسیون نواری به فونداسیون گسترده و تقویت بخش هایی از فونداسیون موجود با نوارهای FRP می باشد. طراحی مقاوم سازی فونداسیون و اجرای مقاوم سازی توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسیده است. برای مشاهده تصاویر تقویت با FRP به منوی پروژه ها - اجرای مقاوم سازی و برای مشاهده اجرای کاشت میلگرد به منوی کاشت میلگرد و بولت همین سایت مراجعه نمایید.

 


You are here پروژه ها طراحی مقاوم سازی