Screen

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
مقاوم سازی-FRP-شرکت کهن کارآزما

کاشت میلگرد و بولت

  • مشاهده در قالب پی دی اف

به صفحه کاشت میلگرد و بولت سایت شرکت مهندسین کهن کارآزما خوش آمدید.

شرکت مهندسین کهن کارآزما ارائه دهنده خدمات مهندسی در زمینه های زیر می باشد.

طراحی و اجرای مقاوم سازی ساختمان

طراحی و نصب FRP (اف آر پی)

طراحی و اجرای بهسازی لرزه ای

کاشت میلگرد در بتن

طراحی بهینه سازه

ترمیم بتن آسیب دیده

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره 09127968412 تماس حاصل فرمایید.


کاشت بولت و به ویژه میلگرد در بتن یکی از خدمات بسیار  پرکاربرد و کارا در پروژه های ساختمانی می باشد. تقریبا در تمام پروژه های بزرگ بتنی حداقل یک بار به این خدمات نیاز خواهد بود. با این وجود این خدمات فرایندی فنی و مهندسی بوده که باید با دانش و تجربه کافی همراه باشد. شرکت مهندسین کهن کارآزما با دارا بودن تیم طراح سازه و تکنسین های مجرب و فنی در زمینه خدمات ساختمانی این خدمات را بصورت تخصصی در زمینه فعالیت های شرکت قرار داده است تا امکان طراحی و اجرای اصولی و مطمئن در این زمینه در خدمت کارفرمایان پروژه های ساختمانی قرار گیرد. در زیر تعدادی از پروژه هایی که در این زمینه توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسیده است به همراه عکس و توضیحات آمده است. جهت اطلاعات بیشتر، مشاوره و اجرای کاشت میلگرد و بولت میتوانید با شرکت تماس گرفته تا در اسرع وقت کارشناسان این شرکت شما را در این زمینه یاری رسانند.

 

بخش اول:  معرفی پروژه های کاشت میلگرد در بتن

در این بخش به توضیح مختصری از پروژه های کاشت میلگرد در بتن که توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام شده است اشاره می گردد.

 

 

کاشت میلگرد در پروژه پرند :

این پروژه در فاز ششم شهر جدید پرند به انجام رسیده است.

پس از اجرای فونداسیون های 8 بلوک ساختمانی،از سوی کارفرما تصمیم به تغییر طرح از اسکلت فلزی به اسکلت بتنی گرفته شد.

طرح پیشنهادی کاشت میلگرد ریشه برای ستونهای بتنی بود.

از سوی این شرکت پیشنهاد گردید جهت اطمینان از وضعیت بتن، عمق مناسب کاشت و کیفیت زرین های اپوکسی کاشت، پیش از شروع عملیات اجرایی چند نمونه آزمایشی کاشت اجرا و  تست کشش انجام گردد.

پیش از شروع به کاشت ریشه ها، 9 مورد کاشت آزمایشی با 3 نوع چسب مختلف به انجام رسید. نمونه ها مورد تست کشش قرار گرفت و در نهایت عمق کاشت و نوع چسب تعیین گردید.

در این پروژه بیش از 2500 عدد کاشت میلگرد نمره 25 به عمق 60 سانتیمتر جهت ریشه انتظار ستون در 8 بلوک ساختمانی توسط شرکت مهندسین کهن کار آزما به انجام رسید و در طی سه مرحله بصورت رندم مورد تست کشش میلگرد کاشت شده قرار گرفت.

پروژه کاشت میلگرد ریشه انتظار ستون در فونداسیون

تست کشش میلگرد کاشت شده در بتن
اجرای ستون پس از کاشت میلگرد ریشه
کاشت میلگرد برای ریشه ستون
آزمایش کشش میلگرد کاشت شده در پروژه پرند
آرماتور بندی ستون های پس از عملیات کاشت میلگرد در پروژه پرند
ریشه ستون در پروژه پرند اجرا شده توسط کاشت میلگرد بر روی فونداسیون

 


 

پروژه کاشت میلگرد پارک نهج البلاغه :

این پروژه در بخشی از پارک نهج البلاغه منتهی به بزرگراه نیایش به اجرا رسیده است.

پس از وقفه چند ماهه که در روند توسعه پارک نهج البلاغه اتفاق افتاد، کلیه میلگردهای ریشه بخش فوقانی دیوار حائل مجاور به بزرگراه نیایش توسط گروه های ناشناس بریده و به سرقت رفته بود.

پس از شروع مجدد پروژه، از سوی شهرداری تصمیم به اجرای ادامه دیوار حائل گرفته شد. برای اجرای دیوار می بایست  ریشه ها از نو در بتن کاشت گردد تا اجرای دیوار میسر گردد.

در این پروژه در حدود 450 عدد کاشت قائم و در حدود 1000 عدد کاشت افقی میلگرد در بتن توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما به اجرا رسیده است.


کاشت میلگرد در پروژه احداث دیوار حائل در اتوبان نیایش

کاشت میلگرد قائم برای اجرا دیوار حائل

کاشت میلگرد افقی برای ریشه انتظار فونداسیون

کاشت میلگرد افقی و عمودی در بتن برای اجرای دیوار حائل

 


 

کاشت میلگرد در پروژه سعادت آباد :

به وفور در پروژه های صنعتی پیش آمده است که مهندسان بخواهند ماشین آلات و تجهیزات صنعتی جدیدی را بر روی فونداسیون بتنی موجود نصب نمایند. همچنین گاهی پیش آمده است که جهت تغییر فرایندهای صنعتی  نیاز به جابجایی تجهیزات صنعتی و نصب مجدد آنها باشد. در این موارد کاشت بولت و میلگرد در بتن موجود می تواند بسیار مفید واقع گردد.

در این پروژه ها، نوع رزین اپوکسی مورد استفاده و انتخاب بولت مناسب که بتواند نیاز های طرح از قبیل ارتعاشات ناشی از دستگاه و یا حرارت بالای محیط مجاور دستگاه های مولد حرارت را تحمل نماید حائز اهمیت می باشد.

شرکت مهندسین کهن کارآزما با بهره مندی از کارشناسان متخصص در زمینه طراحی سازه های صنعتی و همچنین دارا بودن تکنسین های ماهر و مجرب در زمینه ساخت و نصب، این امکان را فراهم آورده است تا کارفرمایان صنایع مختلف بتوانند در اسرع وقت اصولی ترین و با کیفیت ترین خدمات فنی و مهندسی در این زمینه را در اختیار داشته باشند.

در این پروژه جهت نصب تجهیزات سنگین برقی بر روی فونداسیون موجود از خدمات شرکت مهندسین کهن کارآزما در زمینه مشاوره و کاشت بولت و آرماتور استفاده گردید.

پروژه سعادت آباد - اجرای کاشت میلگرد

نظافت با کمپرسور هوا پیش از اقدام به کاشت میلگرد در بتن

عملیات نظافت پس از سوراخکاری و پیش از کاشت میلگرد

عملیات سوراخ کاری برای کاشت میلگرد در بتن

اجرای کاشت میلگرد در پروژه سعادت آباد


نصب میلگرد به درون سوراخ

تزریق رزین اپوکسی به درون سوراخ برای کاشت میلگرد

 


 

پروژه مجتمع اداری تجاری مهر شهر :

مجتمع اداری تجاری مهرشهر کرج  در 9 طبقه بوده و در حدود 6000 متر مربع زیر بنا دارد. این ساختمان در ابتدا برای 7 طبقه مسکونی طراحی شده بود که بعد از اجرای 3 سقف تصمیم به تغییر کاربری به اداری - تجاری و افزایش 2 طبقه به آن گرفته شد. ارزیابی و طرح تقویت توسط گروه طراحی شرکت مهندسین مشاور کهن کارآزما انجام گرفت که شامل سبک سازی، افزودن دیوار برشی، تقویت تعدادی از ستون ها و تیرها با کامپوزیت FRP ، تقویت تعداد محدودی از تیرها به روش ژاکت فولادی می باشد.

همچنین بیش از 1000 عدد سوراخکاری راه به در و کاشت میلگرد نمره 28 در فونداسیون، ستون ها و تیرها برای اجرای دیوار برشی جدید توسط تیم اجرایی شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسیده است.

پروژه مقاوم سازی مهر شهر کرج - کاشت میلگرد برای اجرای دیوار برشی

اجرای دیوار برشی پس از کاشت میلگرد

سوراخ کاری راه به در و کاشت میلگرد  در تیر برای اجرای دیوار برشی جدید

 


 

پروژه کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا :

کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا در شهرک صنعتی جنت آباد در 50 کیلومتری شهر تهران واقع شده است و از جمله کارخانه های هلدینگ رافا می باشد. طرح توسعه این کارخانه توسط گروه طراحی شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسید. بخشی از عملیات اجرایی انجام گرفته شامل کاشت بولت و میلگرد می شود. که به شرح زیر است.

سوراخکاری و کاشت بولت برای تقویت بیس پلیت ستون

کاشت میلگرد در جداره فونداسیون موجود برای افزایش ابعاد فونداسیون موجود

کاشت میلگرد و اجرای سرشمع و شمع برای تقویت فونداسیون موجود

کاشت میلگرد در کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا

سوراخکاری کاشت میلگرد در بتن و تقویت فونداسیون

کاشت میلگرد برای اتصال شمع به فونداسیون

کاشت بولت برای تقویت صفحه ستون

 


 

پروژه کارخانه ذوب آهن آسیا :

کارخانه ذوب آهن آرمان آسیا در شهرک صنعتی ایوانکی در 50 کیلومتری شهر تهران واقع شده است و از جمله کارخانه های هلدینگ رافا می باشد. برای نصب دودکش تصفیه هوا و بخشی از تجهیزات صنعتی نیاز به کاشت بولت بود که توسط گروه فنی شرکت مهندسین کهن کارآزما به انجام رسید.

همچنین در اورهال سال 1394 این کارخانه، حدود 500 عدد کاشت میلگرد در بتن جهت ترمیم بتن و همچنین ایجاد دیوارهای برشی و جان پناه جدید اجرا گردید.

کاشت میلگرد در کارخانه ذوب آهن آسیا
کاشت میلگرد در بتن

کاشت بولت برای نصب تجهیزات صنعتی و ماشین آلات

کاشت بولت برای نصب دودکش

 


 

پروژه کاشت میلگرد لواسان :

این ویلای دو طبقه در لواسان واقع شده است. سازه از نوع  قاب خمشی به همراه دیوار برشی و سقف از نوع دال کوبیاکس می باشد.

بعلت تغییر نقشه، در بخشی از سازه نیاز به اجرای دیوار های برشی جدید و کنسول های جدید بود که برای آن می بایست کاشت میلگرد در بتن اجرا گردد.

در این پروژه، برای کاشت میلگرد کنسول ها و دیوار های برشی از قوی ترین رزین های اپوکسی اروپایی استفاده گردید تا بتواند با کمترین طول کاشت، نیازهای طرح را برآورده نماید.

کاشت میلگرد در بتن در پروژه لواسان

کاشت میلگرد در بتن

سوراخکاری روی دیوار برشی برای کاشت میلگرد

سوراخکاری برای کاشت میلگرد برای اجرای کنسول

 


 

کاشت میلگرد مجتمع مسکونی فرهنگ:

این ساختمان 9 طبقه در تهران، خیابان فرهنگ واقع است. سازه ساختمان از نوع قاب خمشی بتنی به همراه دیوار برشی با سقف تیرچه بلوک می باشد. ساختمان در ابتدا برای 7 طبقه طراحی شده بود که پس از اتمام اسکلت ساختمان، کارفرما تصمیم به افزودن 2 طبقه اضافه به سازه گرفت. سازه مورد ارزیابی مجدد قرار گرفت و محاسبات نشان داد که سازه برای اضافه طبقات نیاز به تقویت دارد. برای تقویت فونداسیون و افزودن دیوار برشی به سازه در حدود 1500 عدد کاشت میلگرد نمره 25 و 16 توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما اجرا شده است. همچنین برای اطمینان از صحت کاشت میلگرد کاشت شده طی دو مرحله تست کشش میلگرد کاشت شده در بتن انجام  شد.
کاشت میلگرد در بتن در پروژه مسکونی فرهنگ

کاشت میلگرد ریشه دیوار برشی

کاشت میلگرد برشی بر روی فونداسیون

کاشت میلگرد در بتن برای تقویت فونداسیون

تست کشش میلگرد کاشت شده روی فونداسیون


کاشت میلگرد جهت انتظار دیوار برشی

کاشت میلگرد افقی و قائم جهت افزایش ابعاد فونداسیون

 


 

کاشت میلگرد مجتمع مسکونی مطهری:

این ساختمان در خیابان مطهری کرج واقع است. سازه آن قاب خمشی بتنی و در 5 طبقه می باشد. نتایج آزمایش بتن نشان داد که مقاومت مشخصه بتن بدست آمده در اجرا کمتر از مقدار طرحی شده می باشد. گروه طراحی مقاوم سازی شرکت کهن کارآزما برای تقویت این ساختمان در برابر نیروهای زلزله، طرح تقویت سازه با افزودن دیوار برشی و تقویت فونداسیون زیر دیوار های برشی را ارائه نمود. در این پروژه برای اتصال دیوارهای برشی به تیر، ستون و فونداسیون بیش از 1500 عدد کاشت میلگرد در بتن انجام گرفت.

کاشت میلگرد در ساختمان مسکونی واقع در کرج

کاشت میلگرد در بتن برای تقویت فونداسیون

کاشت میلگرد در بتن برای اجرا دیوار برشی

کاشت میلگرد در زیر تیرها

 


 

کاشت میلگرد در پروژه دورود:

این ساختمان در شهر دورود در استان لرستان واقع است. اسکلت ساختمان در حدود 10 سال پیش ساخته شده و تا  تابستان 1394 به همان شکل باقی مانده بود. سازه ساختمان از نوع قاب خمشی فولادی به همراه بادبند می باشد. اکنون که پس از گذشت حدود 10 سال تصمیم بر ادامه روند ساخت ساختمان گرفته شده است، سازه مجددا  مورد ارزیابی قرار گرفته و مشخص گردید که طرح و اجرای اولیه سازه دارای نواقصی می باشد. برای رفع نواقص سازه ای، روش افزودن دیوار برشی بتنی به سازه فلزی موجود پیشنهاد و بر آن اساس طرح تقویت تهیه گردید. شرکت مهندسین کهن کارآزما به عنوان مجری کاشت میلگرد در این پروژه همکاری نموده است. در این پروژه در حدود 800 عدد میلگرد نمره 16 تا 25 به عنوان ریشه انتظار ژاکت بتنی دور ستونهای فلزی و ریشه انتظار  دیوارهای برشی کاشت گردید.

 


 

پروژه سوله ورق استیل:

این سوله در اتوبان فتح شهر تهران واقع است. فونداسیون سوله برای یک طبقه اداری طراحی و اجرا شده بود. پس از اجرای فونداسیون که به شکل نواری بود کارفرمای پروژه تصمیم به تغییر کاربری از اداری به انبار گرفت. بار زنده سقف 10 تن بر متر مربع در نظر گرفته شد. پس از بررسی مجدد طرح مشخص گردید که فونداسیون نواری موجود ضعیف می باشد. طرح تقویت شامل تبدیل فونداسیون نواری به فونداسیون گسترده و تقویت بخش هایی از فونداسیون موجود با نوارهای FRP می باشد. برای تبدیل فونداسیون نواری به گسترده در حدود 800 عدد کاشت میلگرد نمره 18 و 25 انجام گرفت. همچنین همه بولت های صفحه ستون ها که به قطر 32 می باشد به عمق 65 سانتیمتر در بتن کاشت گردید. تعداد کاشت بولت ها در حدود 350 عدد می باشد. طراحی و اجرای مقاوم سازی شامل کاشت میلگرد وبولت و تقویت با FRP توسط شرکت مهندسین کهن کارآزما انجام گردیده است.


 

 

 


You are here کاشت میلگرد و بولت